کلینیک تخصصی امام علی(ع)
۱۴۰۰/۶/۲۸
كلينيك فشار خون
با توجه به شیوع بیماری های غیر واگیر در جهان و تغییر سبک زندگی و صنعتی شدن جوامع می طلبد که با همکاری سازمان های بهداشتی در کنترل این بیماری ها اقدام گردد.
بیماری فشار خون بالا یکی از بیماری هایی می باشد که نیاز است با آموزش افراد جهت پیشگیری و شناسایی  و درمان هر چه سریعتر بیماران از بروز عوارض بیشتر جلوگیری نمود به همین منظور در کلینیک فشار خون تلاش بر این است که با آموزش افراد در کنار حضور پزشکان و کارشناسان پرستاری و تغذیه به این امر مهم دست یابیم.
از عوارض فشار خون بالا نارسائی قلب،سکته مغزی،بیماری های مزمن کلیوی و مرگ می باشد که می توان با آموزش افراد جامعه از بروز عوارض بیشتر و ناتوانی ها و مرگ و میر ناشی از آن و بار مالی درمان بیماری جلوگیری کرد.
در آمار ایران تنها چاقی و اضافه وزن بار بیشتری از فشار خون در مقایسه با مشکلاتی از نظر فقر حرکتی،سوء مصرف مواد،دیابت و مصرف سیگار و آب آلوده داشته است.
در این آمار شیوع بالای فشار خون بالا در جمعیت بزرگسال و نیز جوانان یک زنگ خطر برای عوارض ناشی از آن از جمله بیماری های قلبی و عروقی است.
از جمله کارهایی که در کلینیک تخصصی و فوق تخصصی امام علی(ع) در زمینه کنترل فشار خون انجام می گردد می توان به:
1.شناسایی افراد با فشار خون بالا و ثبت اطلاعات ایشان و پیگیری درمان
2.آموزش اندازه گیری فشار خون در منزل
3.با توجه به اینکه بیماری فشار خون بالا یک بیماری خاموش است باید بیماران را در زمینه کنترل و ارتباط این بیماری با بیماری های قلبی و عروقی آگاه نمود.
مسئول واحد: خانم زهرا دادایی(کارشناس پرستاری)
روز های کاری همه روزه صبح و عصر به جز پنج شنبه و روز های تعطیل
تاریخ به روز رسانی: 1400/01/29
تعداد بازدید: 1289
آدرس : شهركرد، بلوار شريعتي، كلينيك تخصصي امام علي(ع)
كدپستي :                   تلفن :   32242696-038

تاریخ بروز رسانی 1400/06/28
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal