کلینیک تخصصی امام علی(ع)
۱۳۹۹/۹/۵
كلينيك فشار خون
با توجه به شيوع بيماري هاي غير واگير در جهان و تغيير سبك زندگي و صنعتي شدن جوامع مي طلبد كه با همكاري سازمان هاي بهداشتي در كنترل اين بيماري ها اقدام گردد.
بيماري فشار خون بالا يكي از بيماري هايي مي باشد كه نياز است با آموزش افراد جهت پيشگيري و شناسايي  و درمان هر چه سريعتر بيماران از بروز عوارض بيشتر جلوگيري نمود به همين منظور در كلينيك فشار خون تلاش بر اين است كه با آموزش افراد در كنار حضور پزشكان و كارشناسان پرستاري و تغذيه به اين امر مهم دست يابيم.
از عوارض فشار خون بالا نارسائي قلب،سكته مغزي،بيماري هاي مزمن كليوي و مرگ مي باشد كه مي توان با آموزش افراد جامعه از بروز عوارض بيشتر و ناتواني ها و مرگ و مير ناشي از آن و بار مالي درمان بيماري جلوگيري كرد.
در آمار ايران تنها چاقي و اضافه وزن بار بيشتري از فشار خون در مقايسه با مشكلاتي از نظر فقر حركتي،سوء مصرف مواد،ديابت و مصرف سيگار و آب آلوده داشته است.
در اين آمار شيوع بالاي فشار خون بالا در جمعيت بزرگسال و نيز جوانان يك زنگ خطر براي عوارض ناشي از آن از جمله بيماري هاي قلبي و عروقي است.
از جمله كارهايي كه در كلينيك تخصصي و فوق تخصصي امام علي(ع) در زمينه كنترل فشار خون انجام مي گردد مي توان به:
1.شناسايي افراد با فشار خون بالا و ثبت اطلاعات ايشان و پيگيري درمان
2.آموزش اندازه گيري فشار خون در منزل
3.با توجه به اينكه بيماري فشار خون بالا يك بيماري خاموش است بايد بيماران را در زمينه كنترل و ارتباط اين بيماري با بيماري هاي قلبي و عروقي آگاه نمود.
مسئول واحد: خانم زهرا دادايي(كارشناس پرستاري)
روز هاي كاري همه روزه صبح و عصر به جز پنج شنبه و روز هاي تعطيل
تاریخ به روز رسانی: 1399/03/12
تعداد بازدید: 378
آدرس : شهركرد، بلوار شريعتي، كلينيك تخصصي امام علي(ع)
كدپستي :                   تلفن :   32242696-038

تاریخ بروز رسانی 1399/09/04
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal